[personal profile] about_vv
Президентские выборы состоялись. Победитель - это не то, что нам нужно, а то лучшее, что мы имеем на сегодняшний день, - из тех, кого знаем. Вот такое ощущение.

О рисках и надеждах хотела написать своими словами - о том, что президент-дурак плох, когда у него благие цели, а когда цели дурные, то его глупость превращается для народа в большой плюс. А наш новоизбранный - умный, и если цели у него благие - оно хорошо, а ну как нет?.. А что у него на уме - непонятно, а его поступки в последние полгода дают множество поводов для опасений. Хотела написать сама, но потом увидела небольшую заметку на одном из сайтов, в ней всё это уже сказано.

Чи потрібен Україні «розумний і гнучкий новий Янукович»?

30 травня 2014, 15:07
Остап Дроздов, Facebook

Ми не вибрали Порошенка. Ми всього-навсього на нього погодились.

Сам по собі він не відповідає жодним критеріям Майдану. Тому що доларовий мільярдер. Тому що брав участь у схемах "роботи" з бюджетом. Тому що на політичному рівні співпрацював із режимом. Він не є президентом Революції. Тож його перемогу я оцінюю так: втомившись від антиукраїнських олігархів, люди обрали собі українського олігарха. В мене запитання: а що, без олігархів – ну ніяк?

А тепер усе залежить від самого Порошенка. Від його бажання стати ІНШИМ президентом, а не просто наступним. Суспільство повинно загнати нового президента у стійло, яке він сам собі визначив. Воно називається «жити по-новому» [это предвыборный лозунг Порошенки. - Л.Т.]. Якщо він знову почне бавитися в квотний принцип призначень, у кулуарні домовленості з олігархами, в тіньові тендери-держзакупівлі – буде там, де Янукович зараз.

Хоча... Порошенко є більш небезпечний, ніж Янукович. Бо набагато розумніший і гнучкіший. Чи потрібен Україні «розумний і гнучкий новий Янукович» - питання на майбутнє. Коли я кажу «новий Янукович», то маю на увазі авторитарні нахили. Вони чітко простежуються. Найгірше – президент таки мусить бути жорстким у наших умовах. Але ніхто не знає, де закінчується принциповість і починається золотий батон.

Проти Януковича нас було 80%. Проти Порошенка нас удвічі менше. Це –проблема. Не думаю, що це перехідний президент. Навпаки: думаю, він надовго. Бо може домовитися з олігархами. З Коломойським і Пінчуком уже домовився. А ще він знає, як домовлятися з народом. Особливо нашим. Кепська ситуація.

Залишається уповати на його власну амбіцію увійти в історію. Він може це зробити – спробувати перезаснувати цілі сфери. Але для цього він повинен щодня жертвувати своїм рейтингом. Його основний ворог – це рейтинг. Я бачу, що Порошенко став заручником безпрецедентної цифри «55%». Жоден політик за всю історію України не набирав стільки. І тому Порошенко буде дуже дбайливо ставитися до свого рейтингу. А це – катастрофа. Він буде працювати на рейтинг, а не на Україну, яку треба різати без наркозу.

Усі схеми придумані до нього і працюють безвідмовно. Доведеться убити в собі бізнесовий азарт до збагачення. Якщо говорити пафосно, Порошенкові треба вбити себе в собі. А я не вірю, що крупний бізнесмен відмовиться від непоганого відкату, який сам проситься в руки. Принаймні я таких не зустрічав. Порошенко мусить згоріти заради фундаментального перезаснування країни. Пожертвувати собою. Не знаю, не знаю…

А якщо чесно - я щиро хочу, щоб у нього все вийшло. Бо на виборах переміг не Порошенко, а вимога людей жити по-новому. Вперед на міни.

http://glavcom.ua/articles/19866.html

Такi справи.

P.S. Перечитала и нашла одно расхождение с автором заметки. По мне, наш новоизбранный - переходный президент, и если наше общество не затянет со своим взрослением, шестой президент будет-таки национальным лидером. Хорошо бы - уже в следующей пятилетке. И чтоб не пришлось майданить.
From: [identity profile] igo1947.livejournal.com
боюсь, что сумашедший "старший брат" в кремле, житья вам не даст, чтоб он околел побыстрее...
From: [identity profile] about-visotsky.livejournal.com
Кроме причин внутреннего характера, его сумасшедшее поведение провоцируется ничтожеством правителей других стран. Конечно, прежде всего - богатых (я согласна с мнением, что будь президентом Америки Рейган, хозяину Кремля в голову бы не пришло такое вытворять). Но и позиция руководства бедной страны Украины тоже кое-что значит. Тем более что наш народ настроен весьма решительно. Будем надеяться, наш новый президент не подкачает.

Date: 2014-05-30 04:30 pm (UTC)
From: [identity profile] lm644.livejournal.com
Да, со стороны тоже так кажется... от нового президента очень многое будет зависеть - но идеалов на этой грешной земле не встретить, нужно соглашаться на лучшее из того, что реально.

Date: 2014-05-30 04:37 pm (UTC)
From: [identity profile] about-visotsky.livejournal.com
Да. И благодарить судьбу и друзей за поддержку. Спасибо Вам.

June 2015

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324 252627
282930    

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 03:50 pm
Powered by Dreamwidth Studios