[personal profile] about_vv
Президентские выборы состоялись. Победитель - это не то, что нам нужно, а то лучшее, что мы имеем на сегодняшний день, - из тех, кого знаем. Вот такое ощущение.

О рисках и надеждах хотела написать своими словами - о том, что президент-дурак плох, когда у него благие цели, а когда цели дурные, то его глупость превращается для народа в большой плюс. А наш новоизбранный - умный, и если цели у него благие - оно хорошо, а ну как нет?.. А что у него на уме - непонятно, а его поступки в последние полгода дают множество поводов для опасений. Хотела написать сама, но потом увидела небольшую заметку на одном из сайтов, в ней всё это уже сказано.

Чи потрібен Україні «розумний і гнучкий новий Янукович»?

30 травня 2014, 15:07
Остап Дроздов, Facebook

Ми не вибрали Порошенка. Ми всього-навсього на нього погодились.

Сам по собі він не відповідає жодним критеріям Майдану. Тому що доларовий мільярдер. Тому що брав участь у схемах "роботи" з бюджетом. Тому що на політичному рівні співпрацював із режимом. Він не є президентом Революції. Тож його перемогу я оцінюю так: втомившись від антиукраїнських олігархів, люди обрали собі українського олігарха. В мене запитання: а що, без олігархів – ну ніяк?

А тепер усе залежить від самого Порошенка. Від його бажання стати ІНШИМ президентом, а не просто наступним. Суспільство повинно загнати нового президента у стійло, яке він сам собі визначив. Воно називається «жити по-новому» [это предвыборный лозунг Порошенки. - Л.Т.]. Якщо він знову почне бавитися в квотний принцип призначень, у кулуарні домовленості з олігархами, в тіньові тендери-держзакупівлі – буде там, де Янукович зараз.

Хоча... Порошенко є більш небезпечний, ніж Янукович. Бо набагато розумніший і гнучкіший. Чи потрібен Україні «розумний і гнучкий новий Янукович» - питання на майбутнє. Коли я кажу «новий Янукович», то маю на увазі авторитарні нахили. Вони чітко простежуються. Найгірше – президент таки мусить бути жорстким у наших умовах. Але ніхто не знає, де закінчується принциповість і починається золотий батон.

Проти Януковича нас було 80%. Проти Порошенка нас удвічі менше. Це –проблема. Не думаю, що це перехідний президент. Навпаки: думаю, він надовго. Бо може домовитися з олігархами. З Коломойським і Пінчуком уже домовився. А ще він знає, як домовлятися з народом. Особливо нашим. Кепська ситуація.

Залишається уповати на його власну амбіцію увійти в історію. Він може це зробити – спробувати перезаснувати цілі сфери. Але для цього він повинен щодня жертвувати своїм рейтингом. Його основний ворог – це рейтинг. Я бачу, що Порошенко став заручником безпрецедентної цифри «55%». Жоден політик за всю історію України не набирав стільки. І тому Порошенко буде дуже дбайливо ставитися до свого рейтингу. А це – катастрофа. Він буде працювати на рейтинг, а не на Україну, яку треба різати без наркозу.

Усі схеми придумані до нього і працюють безвідмовно. Доведеться убити в собі бізнесовий азарт до збагачення. Якщо говорити пафосно, Порошенкові треба вбити себе в собі. А я не вірю, що крупний бізнесмен відмовиться від непоганого відкату, який сам проситься в руки. Принаймні я таких не зустрічав. Порошенко мусить згоріти заради фундаментального перезаснування країни. Пожертвувати собою. Не знаю, не знаю…

А якщо чесно - я щиро хочу, щоб у нього все вийшло. Бо на виборах переміг не Порошенко, а вимога людей жити по-новому. Вперед на міни.

http://glavcom.ua/articles/19866.html

Такi справи.

P.S. Перечитала и нашла одно расхождение с автором заметки. По мне, наш новоизбранный - переходный президент, и если наше общество не затянет со своим взрослением, шестой президент будет-таки национальным лидером. Хорошо бы - уже в следующей пятилетке. И чтоб не пришлось майданить.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

June 2015

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324 252627
282930    

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 03:45 am
Powered by Dreamwidth Studios